Gazianteplilerin Gözde Rotası: ‘Şelale Park’

Modern şehirlerin en büyük göstergesi yeşil alanlardır.


Modern şehirlerin en büyük göstergesi yeşil alanlardır.

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan 180 bin metrekare alana sahip Şelale Park içerisinde bulunan 5 bin metrekare büyüklüğündeki biyolojik gölette sandal keyfi yerli yabancı herkesin ilgi odağı oldu. Güneykent mahallesinde hizmete sunulan sakinliğiyle, manzaralarıyla, doğa havasıyla Gazianteplilerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.  Muhteşem manzarasıyla, şelalenin o güzel sesi ve tepenin serinliği birleşince muhteşem bir ortam oluyor. Kafa dinlemek isteyenler sakinliği sevenler için hazırlanmış bir mekan adeta.

Gazianteplilerin Gözde Rotası: ‘Şelale Park’

Parkın içerisinde çocuk oyun alanları ve parkları, spor alanları ayrıca Gaziantepliler olarak suya ve denize hasretliğimizi bir nebze olsun giderebilmek için biyolojik gölet bulunmaktadır. Gece gündüz demeden yerli ve yabancı insanlar burada kayıkla gezebiliyor. Suyun sesinin de insana huzur verdiği bir ortam. Ayrıca park içerisinde ailenizle vakit geçirip yemek yiyebileceğiniz Şelale Park Gazianteplilerin gözde rotası olmuştur. Manzaranın dışında parkta bulunan yapay şelale, yel değirmeni, restoran, kafe, çay bahçesi, yürüme yolları, seyir terası Gaziantep’e gezmeye gelenler tarafından da, mutlaka fotoğraflanan mekânlar arasındadır.

Şelale Park Nerede?

Şelale Park 37.025291 enlem ve 37.313766 boylamda yer almaktadır. Şahinbey ilçesine bağlıdır. Şelale Park posta kodu 27470. Şelale Park GPS koordinatları 37° 1´ 31.0476″ ve 37° 18´ 49.5576″.

Adres: Güneykent Mahallesi, Şahinbey Bediyesi Mesire Alanı, 27470 Şahinbey/Gaziantep

Gazianteplilerin Gözde Rotası: ‘Şelale Park’ içeriği, 23 Ocak 2019 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha