Sivilce Ve Siyah Noktalardan Kurtulma Önerileri

Genetik özellikler, yaşlanma, çevresel faktörler ve daha birçok sebebi olabilir siyah noktaların. Pürüzsüz, tertemiz bir cilde sahip olmak mümkün. İşte siyah noktalardan kurtulmak için yapılması gerekenler;

Sivilce Ve Siyah Noktalardan Kurtulma Önerileri

Genetik özellikler, yaşlanma, çevresel faktörler ve daha birçok sebebi olabilir siyah noktaların. Pürüzsüz, tertemiz bir cilde sahip olmak mümkün. İşte siyah noktalardan kurtulmak için yapılması gerekenler;

Makyaj Temizleme

Güzel ve pırıl pırıl bir cilt için makyajı yaptıktan sonra yani gün sonunda makyajı çıkartmak çok önemli. Makyaj çıkarılmadan yatağa girilmemesi gerekiyor. Bu siyah noktalara sebep olabilecek en önemli nedenlerden bir tanesidir. Bunun için makyaj temizleme suyu ile cildinizi temizlemelisiniz. Unutmayın siyah noktasız, pürüzsüz ve temiz cilt için makyaj çıkarma ilk adımlardan bir tanesidir.

Cildi Buhara Tutma

Cildinizi makyaj temizleme suyu ile temizledikten sonra daha derin bir temizlik yapmak için buhar özelliğinden yararlanabilirsiniz. Buhar cildinizde ki yağı ve kiri temizler. Bunu uygulamak için büyük bir kaseye sıcak su doldurun. Yüzünüze bu buhara doğru tutun ve havluyla kapatın. Bu şekilde cildiniz yumuşak ve temizlenmiş olacak. Bu uygulamayı 2 haftada bir tekrarlamalısınız.

Cildi Nemlendirme

Cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmelidir. Nemlendirme işlemi olmazsa olmaz. Her akşam ve sabah cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Siyah nokta oluşumunu engellemek için bu da çözüm yollarından bir tanesidir.

Gözenekleri Buz İle Küçültün

Geniş gözenekler eşittir siyah noktalar. Bu yüzden küçük gözeneklere sahip olmak için yüzünüzü buzla yıkayabilirsiniz. Buz sayesinde gözeneklerinizin küçüldüğünü göreceksiniz.

Siyah Noktalara Bitkisel Çözümler

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler;

  • 1 adet yumurta
  • Kağıt havlu

Bir kabın içerisine yumurtayı kırın. Çatal veya blender ile iyice karıştırın. Saç boyama fırçası veya ona benzer bir fırça ile yumurta akını yüzünüze sürün. Gözünüzün çevresine çok fazla yaklaştırmayın. Daha sonra havluyu alın ve düz bir şekilde yüzünüze yerleştirin. Havluyu kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra bir kat daha yumurta akını sürün. Maske kuruduktan sonra maskeyi yavaşça çıkarın. Bu işlemler siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

- Limon Suyu ve Karbonat Maskesi

Malzemeler;

  • Taze Sıkılmış Limon Suyu
  • Karbonat

Bir kaba karbonatı dökün. Karbonat siyah noktaları temizlemesinin yanında yüzünüzü de parlatacaktır. Fakat karbonatı bilinçsiz bir şekilde kullanmak cilde zarar verebilir. Vereceğimiz talimatların dışında başka bir uygulama düşünmeyin. Şimdi limon suyunu kaseye sıkın. Malzemeyi karıştırıp çok akışkan veya yapışkan olmamasına dikkat edin. Karışımı siyah noktaların olduğu bölgelere sürün. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayın, siyah noktaların temizlendiğini göreceksiniz.

- Avokado Maskesi

Malzemeler;

  • 1 çay kaşığı avokado

Bir çay kaşığı avokadoyu krem gibi siyah noktaların olduğu bölgelere sürün. Yaklaşık olarak 15 dakika bekletin. Ilık suyla, yumuşak hareketler yaparak kremi durulayın. Siyah noktalarınızdan tamamen kurtulana kadar avokado maskesini uygulayabilirsiniz. En iyi sonuç için banyodan sonra gözenekleriniz açıkken yapmanızı öneriyoruz.

Sivilce Ve Siyah Noktalardan Kurtulma Önerileri içeriği, 05 Mayıs 2019 tarihinde biantep.com sitesinin Yaşam bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha