Akne Lekelerini Geçiren Bitkiler Nelerdir?

Vücutta oluşan sivilce izlerini geçiren sadece bakım maskeleri değildir. Sivilce lekelerini geçiren şifalı bitkilerde vardır. Lekelerin geçmesini sağlayan şifalı bitkiler nelerdir? Sizler için akne ve sivilceleri geçiren şifalı bitkileri derledik.

Akne Lekelerini Geçiren Bitkiler Nelerdir?

Vücutta oluşan sivilce izlerini geçiren sadece bakım maskeleri değildir. Sivilce lekelerini geçiren şifalı bitkilerde vardır. Lekelerin geçmesini sağlayan şifalı bitkiler nelerdir? Sizler için akne ve sivilceleri geçiren şifalı bitkileri derledik.

Bitkilerin bir çok yararı olduğu biliyoruz. Sağlığımızın ve güzelliğimizin en önemli kaynağı olan bitkiler. Bazı bitkiler Akne lekelerine çok iyi gelmektedirler. Cildinizdeki lekelere doğal yollarla son vermek istiyorsanız bu içeriğimizi okumanızda fayda vardır. Sivilce lekeleri günümüzde insanlar tarafından hoş karşılanmayan bir durumdur. Akne ve sivilce leke sorunlarını tamamen ortadan kaldıran şifalı bitkileri ve kullanım şekillerini sizler için araştırdık ve listeledik.

 

- Sinir Otu

Sinir otunun yaprakları cildimizdeki lekelerin giderilmesini sağlar. Peki sinir otunu sivilce izlerini nasıl geçirir. Sinir otu yapraklarını bir kaba koyup ezin ve suyunu çıkarın bu suyu cildinize sürün. Yarım saat cildinizde bekletin ve sonrasında yüzünüzü yıkayın. Sivilcelerin çabuk inmesini de sağlayan bir bitkidir.

- Maydanoz ve Elma Sirkesi Karışımı

Elma sirkesindeki etkiyi maydanozla da sağlayabilirsiniz. Maydanoz ciltteki toksinlerin giderilmesini sağlayarak sivilce oluşumunu engeller. Aynı şekilde elma sirkesi de içerisinde bulundurduğu asidik özelliği ile oldukça faydalıdır. Maydanoz ve alma sirkesini karıştırıp yaklaşık 5 dakika boyunca yüzünüze masaj yapın ardından ılık su ile durulayın.

- Maydanoz

1 litre su kaynatın ve maydanozları kaynamış suya ekleyip demlenmesini sağlayın. Sonrasında maydanozları iyice suyla karıştırıp harmanlanmasını sağlayın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin ve ardından yüzünüzü yıkayın. 3 günde 1 kez cildinize aynı işlemi uygulayın.

- Elma Sirkesi

Elma sirkesini su ile her akşam cildinize uygulayın. Böylelikle cildinizde bulunan güneş lekeleri, akne lekelerinin azalmasını sağlar. Sirkeyi sürdükten sonra cildinize uygun kremle cildinizi yumuşatın.

- Ceviz Yaprağı

1 avuç ceviz yaprağını bir bardak su ile kaynatıp demleyin. Suyunu cildinize uygulayıp yarım saat bekleyin sonrasında soğuk su ile yıkayın.

- Sabun Otu

Sabun otunun kökü suyun içerisine koyup kaynatılır. Demlendikten sonra ılıyınca cildinize sürün. Leke oluşan bölgelere 2-3 de bir yapın.

- Yeşil Çay

Her gün düzenli olarak yeşil çay içerseniz cildinize büyük ölçüde yararının dokunacağına şüpheniz olmasın. Bilim adamlarına göre göre yeşil çay aynı zamanda bir çok hastalığında devası olmuştur.

- Sarımsak

Sarımsağın içerisinde bulunan antibiyotik ve antiseptik özelliği taşıyan yağlar bulunmaktadır. Bazı insanlar kokusunu ve tadını beğenmese de her gün sarımsak yemek, akne ve sivilce lekelerine oldukça iyi gelmektedir.

- Aloe Vera

Çoğu hastalığa iyi gelen doğal bir bitki olan Aloe Vera, içerisinde bulundurduğu vitaminler ve mineraller sayesinde sivilce ve akne lekelerine karşı bire bir denilebilir. Tadı birazcık kötü olduğu için yüzünüze uygularken dudağınıza gelmesinden kaçının, yavaşta ve narince yüzünüze uygulayın yaklaşın 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

- Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, içerisinde antibakteriyel ve iltihap giderici özelliklere sahip olmasının yanı sıra çoğu sivilce ve akne kremlerinin çerisinde %5 oranında bulunmaktadır. Çay ağacı yağı, 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması son derece tehlikelidir.

Akne Lekelerini Geçiren Bitkiler Nelerdir? içeriği, 22 Nisan 2019 tarihinde biantep.com sitesinin Yaşam bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha