Gaziantep’te Eğlence

Dinozor Park


Dinozor Park

Gaziantep’te Eğlence

Türkiye’nin en büyük parkı unvanını elinde bulunduran Gaziantep Yeşilvadi’de 19 dinozor maketi  bulunmaktadır. Her yaştan ziyaretçinin parkta keyifli dakikalar geçirmesini amaçlayan Şahinbey Belediyesi, 10.000 m² alan üzerine kurduğu Dinazor Park’la tarih öncesi yaratıkları günümüze taşımaktadır.

Adres: Dumlupınar Mahallesi, Özdemir Cd. No:382, 27470 Şahinbey/Gaziantep

Park Antep (Harikalar Diyarı)

Gaziantep’te Eğlence

2009 yılında açılan Parkantep Harikalar Diyarı Türkiye’nin ilk tema-eğlence parkı olma özelliği taşımaktadır. Toplamda 120.000 m² alan üzerine kurulu olan parkta çocukların eğlenmeleri ve oynamaları için her şey düşünülmüştür.

Tema parkı 11 ünite ile hizmete başlamıştı. Daha sonra 2010 yılı sezon sonuna doğru Family Coaster-Aile Treni adlı oyun grubu devreye alınmıştır. 2012 yılı sezon ortasında da Dağ Kızağı adlı oyun grubu tamamlanarak toplam oyun grubu sayısı 13 ünite olmuştur. 2013 yılında ise 7.000 m² alana kurulu olan At Biniciliği hizmete açılmıştır.

Nerede ?

Adres: Milli Egemenlik Bulv. Fidanlık Mah. Şahinbey/Gaziantep

Şahinbey Parkı (Teleferik)

Gaziantep’te Eğlence

Şahinbey Parkı Gaziantep’teki en büyük parklardan biridir. Parkta; süs havuzları, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, koşu parkuru, dağ kızağı, amfitiyatro, kafe, restoran, aletli spor alanları ve Güneydoğunun ilk teleferiği bulunmaktadır. Toplamda bin 904 metre uzunluğunda bir hatta sahip olan teleferik sistemi, saniyede 4 metre hızlı hareket etmektedir.

Şahinbey parkı manzarasına hakim 1.500 kişilik amfi tiyatronun eğitici ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.

Bu toprakların tarihi dokuları miniatürk ile yeniden hayat buldu. Kültürel değerlerimize ev sahipliği yapan miniatürk içerisinde; Ayasofya Cami, Selimiye Cami, Balıklı göl, Anıtkabir, Çanakkale Şehitler Anıtı, Dolmabahçe Sarayı, Mevlana Türbesi, Pisa Kulesi, Moster Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Ortaköy Cami, Süleymaniye Cami, Atatürk’ün Doğduğu Ev, St. Antonie Kilisesi, Mescid-i Aksa, Kubbet’üs Al Sahra, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Cami, Tac Mahal, İshak Paşa Sarayı, İstanbul Boğaz Köprüsü, Gaziantep Kalesi, Şam Emevi Camisi, Sümela Manastırı, Peri Bacaları bulunmaktadır.

Nerede ?

Adres: Yeditepe Mahallesi, 216. Cd. No:91, 27470 Yamaçtepe Köyü/Şahinbey/Gaziantep

Erikçe Kayak Merkezi

Gaziantep’te Eğlence

 

Snowboard, alp disiplini, biatlon ve benzeri sporların yapılabildiği yapay kayak pistleri 1,5 kilometre uzunluğu ve muhteşem manzarası ile yediden yetmişe birçok insanın ilgisini çekmektedir.

Kayak malzemelerinin ve pist güvenlik teknolojilerinin gelişmesi ile eskiye kıyasla risk oranı azalmıştır. Pistlerimizde bu oran çok daha minimum düzeydedir. Aynı zamanda pahalı bir spor olarak bilinen kayak sporu tesisimizde çok daha ekonomik olarak yapılmaktadır.

Adres: Öğümsöğüt Mahallesi, 27000 Şehitkamil/Gaziantep 

Gaziantep’te Eğlence içeriği, 05 Ocak 2019 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha