Gaziantep’te Çekilen Diziler

Birçok dizi ve film setinin gözde şehri olma yolunda ilerleyen Gaziantep, bir Çok Diziye Ev Sahipliği Yapmış Ve Yapmaya Devam Ediyor Gaziantep’te çekilen dizileri Sizler İçin Derledik.


Birçok dizi ve film setinin gözde şehri olma yolunda ilerleyen Gaziantep, bir Çok Diziye Ev Sahipliği Yapmış Ve Yapmaya Devam Ediyor Gaziantep’te çekilen dizileri Sizler İçin Derledik.

KARAGÜL

Gaziantep’te Çekilen Diziler

Gaziantep’te Çekilen Çok Popüler Bir Diziydi Konusu ise;

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde yaşayan zengin ve köklü bir aileyi anlatan dizide 2 kardeş arasındaki savaşı konu alıyor. ailenin büyük oğlu kendal ailenin göz bebeği kardeşi murat ı küçüklügünden beri kıskanmakta ve babadan kalan mal Varlığını tek sahibi olmakla birlikte aşiretin tek lideri olmak istemektedir.

KARAYILAN DİZİSİ

Gaziantep’te Çekilen Diziler

Karayılan Hikayesi de Gaziantep’Te Çekilmişti

“Senin adın artık Karayılan!” Memed dağlarda dolaşmak, silah tutmak yerine, okumak isteyen bir çocuktur. Ama babası Mamo Ağa, onu zorla alıp dağlara götürerek, gece dağ başında sürünün yanında yalnız bırakarak, korktuğu şeylerle inadına yüzleştirerek bir savaşçı gibi yetiştirmeye çalışır. Bir sabah Memed’i dağda, sürüsünün başında, gece vurduğu kurdun yanında bulur. Memed şimdi de kara bir yılanla karşı karşıyadır. Yılanla karşılıklı uzun uzun bakışırlar ve sonunda çekilen kara yılan olur. Mamo, oğlunun artık bir yiğit olduğuna inanmıştır. Hemen orada gururla ona yeni adını verir: “Senin adın artık Karayılan !

EZOGELİN

Gaziantep’te Çekilen Diziler

Nurgül Yeşilçay’ın da Oynadığı Bir Tane Daha Gaziantep’te Çekilen Dizi

; Ezo, annesini ve babasını küçük yaşta kaybetmiştir. Çok çocuklu yakın bir akrabasının yanında biraz evlatlık, biraz besleme gibi büyütülür. Oldukça zeki, hırçın, isyankar yaradılışlı bir kızdır. İlkokul ve ortaokulu bitirdikten sonra okumasına izin verilmez. O da tarlada bahçede canını dişine takarak çalışmaya başlar. Büyüdükçe güzelleşen, güzelleştikçe de köydeki delikanlıların ilgisini çeken Ezo’ya kimse bir türlü yanaşamaz. Bir kere kız çok hırçındır ve tepesi atınca ne yapacağı belli değildir, kaldı ki, köyün en yakışıklı delikanlısı Ömer de Ezo’nun kalbini çoktan çalmış, cebine koymuş ve askere gitmiştir.

Ezo Gelin

GÜLPERİ

Gaziantep’te Çekilen Diziler

Yakın Zaman da Çekilen Dizi de Gaziantep’te Çekilmişti

Çocuklarını yeniden kazanmak için umudunu hiç kaybetmeden mücadele eden bir annenin gözyaşlarıyla dolu hikayesini anlatan Gülperi, gerek konusu gerekse de oyuncuları ile dikkat çekiyor. Gülperi konusu ve oyuncuları sayesinde kısa sürede seyircilerin en beğendiği diziler arasına girmeyi başardı.

ZERDA

Gaziantep’te Çekilen Diziler

Zerda Dizisi de Gaziantep’te Çekilmişti

İki kişi birbirini severde kavuşurlarsa mutluluk olur.Biri kaçar öbürü kovalarsa aşk olur.Ikiside sever lakin birleşemezlerse işte o zaman efsane olur…..Güzel Zerda’nın törelere karşı aşkla cesaretle verdiği savaşı güçlü kadrosu ve etkili anlatımıyla tekrar ekranseverlere sunuyor. Yavuz Bingöl dizide bir omzunda törelerin ve annesinin yükü diğer omzunda Zerda’ya olan aşkıyla yaşayan zengin güçlü ama aşkı için çaresiz bu arada yolu siyasete uzanan Şahin’i canlandırıyor. Ece Uslu ise alışılmadık bir kadın olan Zerda’yı oynuyor. Dizinin ilk bölümleri Zerda ile Şahin arasındaki büyük aşka evlenme kararları karşısında önlerine çıkan engellere ve Zerda’nın Eroğlu Konağı’ndaki ilk günlerine sahne oluyor.

YABANCI DAMAT 

Gaziantep’te Çekilen Diziler   

Gaziantep’te Çekilen Özellikle Baklavanın Reklamını Yapan Dizi de Mükemmeldi

ünlü baklavacısı Kahraman Usta’nın (Erdal Özyağcılar) kızı Nazlı (Nehir Erdoğan) Ankara da üniversite eğitimini bitirmiş memleketine dönmüştür. Çok sevgili kızlarının dönüşünü hasretle bekleyen aile çok mutludur. Ama Nazlı’yı bir sürpriz beklemektedir

Gaziantep’te Çekilen Diziler içeriği, 08 Kasım 2018 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha