Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak kurulan Gazibel Hizmet Müşavirlik ve İnşaat Sanayi A


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak kurulan Gazibel Hizmet Müşavirlik ve İnşaat Sanayi A.Ş. ye 2016 yılında meclis kararıyla tahsis edilen Mutfak Sanatları Merkezi’nin binası uzun süren fikir tartışmalarının ve araştırmaların sonucunda Gurme Restoran olarak açılmasına ve Gaziantep’e özgü yemek ve tatlıların tanıtılmasını amaçlayarak kurulmasına karar verilmiştir.
2017 yılı Mart ayında Mutfak Sanatları Merkezi (MSM) Gaziantep’e özgü yöresel lezzetlerin tanıtılması amacıyla hizmet vermeye başlamıştır.
Gaziantep Mutfağını ve yerli ürünlerin yerli halka ve turistlere tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur

Yöresel Gaziantep Mutfağının kazan ve tencere yemeklerinin kaybolmaya yüz tutmuş tariflerini gün yüzüne çıkarmak için mutfak meraklılarını profesyonel mutfak kültürüyle tanıştırmak; bu alanda gerek duyacakları bilgi ve becerileri kendilerine kazandırmak,
Mutfağı hobi olarak gören ve kendi mutfaklarının şefliğine devam etmek isteyenleri, düzenlenen workshop çalışmalarıyla farklı Gaziantep Yöresel Mutfak geleneksel mutfak kültürü ile tanıştırmak ve bu alanda gelişmelerine destek olmak. 

Gastronomi Şehri Gaziantep

DOĞRAMA

Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi

AYVALI EKŞİLİ TARAKLIK

Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi

AKITMALI UFAK KÖFTE

Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi

Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi içeriği, 24 Ocak 2019 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha