Gaziantep’in Yeni Valisi Davut Gül kimdir ?

Gaziantep’in yeni valisi olarak atanan Davut Gül’ü yakından tanıyalım…


Gaziantep’in yeni valisi olarak atanan Davut Gül’ü yakından tanıyalım…

Davut Gül kimdir?

1974 yılında Erzurum Horasan ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde okudu. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak göreve başladı. Muğla – Kavaklıdere, İzmir – Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli – Kofçaz Kaymakamı olarak atandı.

2003 – 2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005 – 2006 yıllarında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006 – 2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev adlı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü‘ne layık görüldü.

Gördes ve Şarkışla Kaymakamlıklarının ardından 2015’te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

1 Haziran 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı kararname ile de Sivas Valisi olarak atanmıştır. 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile Gaziantep Valiliği görevine atandı.

Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Davut Gül Gaziantep’e Gelir Gelmez

26 Ekim 2018 tarih’inde görevi başına geçen Vali Davut Gül adeta hızına kimse yetişemiyor..

İlk gün vilayete gelişte aracını kırmızı ışıkta bekleten Vali Gül, yine fark yarattı…

Çalışanlarla Yakından İlgilendi

Eşi Gülden Gül ile birlikte Valilik yemekhanesinde öğle yemeği sırasına girip yemeğini alan Gül, çalışanlarla yemek yedi, bir süre sohbet etti. Gül  sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mesai arkadaşlarımızın yemekhanesini ziyaret ettik, Gaziantep’te vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunacağız” dedi.

Okullara Ziyaret

Vali Davut Gül, İstiklal İlk ve Orta okulu’nu ziyaret ederek, öğrencilerle yakından ilgilendi. Gül, başarılı olmak isteyen öğrencilere kitap okumaları için tavsiye verdi. Gül, daha sonra İstiklal İmam Hatip Ortaokulunda öğretmenler ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi. Gül, başarı için her öğrencinin bolca kitap okuması ve en az bir enstrümanla ilgilenmesini önerdi.

Emniyet Müdürlüğüne Ziyaret

Emniyet Müdürlüğüne gelişte Polis Mangasını selamlayan Vali Gül’ü İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Müdür Yardımcıları ile şube müdürleri karşıladı. Karaduman, Müdür Yardımcılarını ve şube müdürlerini Vali Gül ile tanıştırdı.

Huzurlu Kent Gaziantep

İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde Emniyet Şeref Defterini imzalayan Vali Gül daha sonra Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda şube müdürleri ile bir araya geldi.  İlin emniyet ve asayişi, İl Emniyet Müdürlüğü’nün bina, personel, araç ve gereç durumları hakkında bilgi alan Vali Gül, asayiş bakımından huzurlu bir kent olan Gaziantep’te özverili bir şekilde çalışan emniyet mensuplarını kutlayarak başarılar diledi.

Şehit Ailesine Ziyaret

Vali Davut Gül ve Gülden Gül, Adıyaman’da yürütülen terör operasyonunda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Aydın Özer’in ailesin’e misafir oldu. Özer ailesinin acısını paylaşan Vali Gül ülkenin kalıcılığını, barış ve kardeşliğine kast eden, birlik ve beraberliğini bozmak isteyen hain odakların amaçlarına asla ulaşamayacaklarını söyledi.

Şehit ailelerinin daima yanlarında olduklarını belirten Vali Gül “Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz, bizde bu emanete en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizler bizim ailemizdensiniz ve sizin taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız’ diyerek ekledi.

Vali Gül ve eşinin ziyaretine Vali Yardımcısı Halil Uyumaz ve Çalışma Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Yıldırım da eşlik etti.

Yeni Tamamlanan Hastaneye İnceleme

54 bin metrekare kapalı alana sahip Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ni gezen Vali Gül, İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı’dan bilgiler aldı. Poliklinik hizmetlerine başlayan hastanedeki birimlerde inceleme yapan Gül, tedavi olmaya gelen vatandaşlarla görüştü. Vali Gül ülkemizin bir çok yerinde devam eden yeni nesil hastanelerin Sağlık Bakanlığının vizyon projeleri olduğunu belirterek eksikliklerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.

Daha sonra Gaziantep Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yürütülmekte olan 25 Aralık 32 Derslikli Anadolu Lisesiyle Vali Konağı inşaatlarında incelemelerde bulunan Gül, Vali Yardımcısı Hüseyin Yılmaz’dan bilgiler aldı.

Gaziantep’in Yeni Valisi Davut Gül kimdir ? içeriği, 09 Kasım 2018 tarihinde Biantep.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha