Derya BAKBAK

Derya BAKBAK
  • Doğum Tarihi 1972-12-17
  • Doğum Yeri Gaziantep
  • Meslek Mimar, Milletvekili

1972'de Gaziantep'te doğdu.

Baba adı Ahmet, Anne adı Şenel' dir. Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi , Asma Germe Sistemler üzerine Yüksek Lisansını ve Hareketli yapılar üzerine İnşaat Mühendisliği'nde Doktorasını tamamladı. Gaziantep Üniversitesinde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Öğretim Üyeliği yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Mimarlık Bölüm Başkanlığı yaptı.

Kerpiç yapılar, Asma germe sistemlerin ve hareketli yapıların tasarım ve analizi ve mülteciler hakkında bilimsel yayınları bulunmaktadır. Okul, otel, muhtelif konut, Gaziantep hayvanat bahçesi, prefabrik yapılar üzerinde projeler yapmış ve uygulamıştır. Açılıp kapanabilen konteyner ve tarihi doku üzerinde çalışmalar yapmıştır.

24.Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekilliği yaptı. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, ve Turizm Komisyonu Üyeliği ve Kadına Karşı Şiddet Araştırma Komisyonu Üyeliği yaptı. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı, MYK, MKYK'sında görev aldı. Meclis Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Başta MÜSİAD, GAGİAD olmak üzere pek çok STK Kadın kolu yönetim kurulu üyeliklerinde yer almıştır.

İyi Derecede İngilizce bilir. Evli ve İki Çocuk Annesidir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha